
Izvor: B92, 02.Mar.2023, 23:31
Vest da Srbija daje Ukrajini oružje stigla do Moskve; "Preozbiljno pitanje, čekamo činjenice pre reakcije"
Moskva -- Portparolka ruskog Ministarstva spoljnih poslova Marija Zaharova kaže da Moskva prati informacije o mogućem snabdevanju Ukrajine srpskom municijom.
Ona je dodala da do sada primljene informacije "izazivaju najveću zabrinutost", dodajući da su za eventualnu reakciju Moskve potrebne činjenice.
"Ovo je preozbiljno pitanje, pored >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << ostalog i sa stanovišta rusko-srpskih odnosa, da bi se već sada reagovalo po meri, potrebno je osloniti se na činjenice", navela je Zaharova, prenose RIA Novosti.
Ministar odbrane Srbije Miloš Vučević negirao je prošle nedelje u skupštini da Srbija izvozi oružje u Ukrajinu i Rusiju.
On je tako odgovorio na pitanje poslanika opozicije da li su tačni navodi objavljeni u ruskim medijima da je 3.500 raketa iz srpske fabrike Krušik preko Turske i Slovačke isporučeno oružanim snagama Ukrajine.
Takođe, i iz "Krušika" je demantovano da šalju oružje u Ukrajinu.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, Twitter nalogu i uključite se u našu Viber zajednicu.