Ukrajini bod protiv Srbije u poslednjem minutu

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 17.Nov.2019, 04:43   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Fudbaleri Srbije odigrali su nerešeno 2:2 (1:1) protiv Ukrajine u poslednjoj utakmici B grupe kvalifikacija za EURO 2020. na stadionu "Rajko Mitić". Strelac za Srbiju bio je Tadić u 8. minutu iz penala, dok je gol za Ukrajinu postigao Jeremčuk u 32. minutu. Srbiji je vođstvo doneo Mitrović u 56. minutu. Izjednačenje Ukrajini doneo je Besedin golom u trećem minutu sudijske nadoknade.

Malo je nedostajalo da tim selektora Srbije Ljubiše Tumbakovića nanese prvi poraz >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << Ukrajincima u kvalifikacijama, ali, ipak, nije uspeo.

Portugalija je pobedila u Luksemburgu 2:0, golovima Fernandeša u 39. i Ronalda u 86. minutu.

Na kraju Ukrajina sa 19 i Portugalija sa 17 bodova idu na finalni turnir, a Srbiji sa 16 bodova sledi baraž Lige nacija, u martu naredne godine, prvo protiv Norveške u gostima.

Tok utakmice

93' - Kraj utakmice.

93' - Goool! Ukrajina postiže gol nakon gužve u šesnaestercu, Besedin postiže gol levom nogom po zemlji.

92' - Karavajev izvodi aut, Kolarov izbacuje, korner za Ukrajinu.

91' - Igraće se još tri minuta do kraja utakmice.

90' - Lopta za Srbiju po levoj strani, aut izvodi Rodić.

87' - Izmena u Ukrajini. Ulazi Šakov, izlazi Malinovski.

84' - Igrači Srbije grade akciju, Milenković, Gudelj, Rodić, lopta na sredini terena. Prekršaj Kolarova, žuti karton.

82' - Izmena u Srbiji. Umesto Radonjića u igri je Milinković - Savić.

80' - Milenković kombinuje sa Kolarovim i Maksimovićem. Kontra Ukrajine, greši Malinovski.

77' - Tri izmene. Izmena u reprezentaciji Srbije, umesto Nemanje Maksimovića u igri je Milivojević. Dvostruka izmena u reprezentaciji Ukrajine, Besedin umesto Cigankova, a Šepelijev umesto Kovalenka.

76' - Svi igrači Srbije su na svojoj polovini, prekršaj na sredini terena za Ukrajinu.

74' - Inicijativa Ukrajine, Kovalenko gradi igru na sedini terena, dobar u bloku Milenković.

72' - Tadić dodaje Mitroviću po desnoj strani. Udarac napadača Srbije brani golman Ukrajine.

69' - Izmena u reprezentaciji Srbije. Umesto Ljajića, u igru ulazi Gaćinović.

68' - Cigankov neprecizno centrira, lopta odlazi u gol aut. Igrači Srbije gube loptu, igra se kratkim pasovima na sredini terena.

66' - Tadić i Radonjić kombinuju po desnoj strani. Lopta vraćena na polovinu Srbije.

64' - Novi korner za Ukrajinu, izvodi ga Jermolenko, neprecizno preko gola.

62' - Korner za Ukrajinu, dobro skaču igrači Srbije, lopta ponovo za Ukrajinu.

59' - Gol aut za Srbiju, neprecizan pas igrača Ukrajine.

56' - Goool! Mitrović prima loptu na ivici peterca i postiže gol preciznim udarcem u malu mrežu.

55' - Centaršut u šesnaesterac Srbije, siguran Rajković.

54' - Kolarov i Maksimović kombinuju na sredini terena.

50' - Šut Ljajića po zemlji sa desne strane, brani Pjatov.

47' - Prodor Cigankova po desnoj strani, blokira Gudelj.

46' - Počelo je drugo poluvreme.

Poluvreme

45 - brza kontra Ukrajinaca. Jaremčuk šutira sam sa 20 metara, Rajković krajnjim naporom izbacuje loptu u korner

40 - malobrojna publika skandira "hoćemo pobedu"

32 - GOOOLLL Ukrajina je izjednačila. Jaremčuk je glavom pogodio mrežu Rajkovića posle centaršuta Cigankova

27 - ponovo Ljajić tuče, ali tik pored stative

25 - Ljajić je oprobao šut, ali samo korner

23 - odlična šansa za Ukrajince, Jarmolenko pogađa stativu.

20 - novi pokušaj Jarmolenka, ali je ovaj put sa 11-12 metara tukao u Rajkovića.

13 - velika šansa za Srbiju. Mitrović je šutirao, ali je bio izblokiran. Lopta se odbila do Tadića koji je tukao sa sedam - osam metara od gola Pjatova, ali je lopta otišla pored stative

12 - prvi udarac Ukrajinaca na gol Srbije. Probao je Jarmolenko, ali je bio neprecizan

9 - GOOOLLL Tadić je sigurno izveo najstrožu kaznu i doveo Srbiju u vođstvo. Ovo mu je bio 16. gol  u dresu nacionalnog tima

8 - penal za Srbiju. Tadić je šutirao, lopta je pogodila Matvijenka u ruku - penal za Srbiju