OEBS:  Rusiji ostaje da se povuče iz Ukrajine

Izvor: RTS, 24.Nov.2014, 19:59   (ažurirano 02.Apr.2020.)

OEBS: Rusiji ostaje da se povuče iz Ukrajine

Predsedavajući Parlamentarne skupštine OEBS-a Ika Kanerva kaže da je na Rusiji da preduzme hitne i konkretne korake ka mirnom rešavanju sukoba u Ukrajini.

Ika Kanerva je, u obraćanju na godišnjoj Parlamentarnoj skupštini NATO-a u Hagu, pozvao Moskvu da povuče sve snage i oružje iz Ukrajina, prenosi Tanjug.

"Ključne obaveze >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << OEBS bile su po strani tokom ukrajinske krize. Povređen je teritorijalni integritet i suverenitet države članice OEBS", kaže Kanerva.

Pozvao je sve strane da striktno poštuju svoje obaveze o prekidu vatre i da u celosti sprovode mere dogovorene u Minsku.

Kako je rekao, "lopta je na ruskom terenu" i Moskva "mora da povuče sve snage i opremu iz Ukrajine i dalje od svojih granica, i okonča podršku separatističkim snagama".

Kanerva je istakao da je samo na Kijevu odluka o tome da li će da pripada nekoj međunarodnoj organizaciji, uključujući NATO.
Pogledaj vesti o: Moskva

Nastavak na RTS...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta RTS. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta RTS. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.