Izvor: B92, 18.Mar.2014, 12:30 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Krim u aprilu ukida grivnu
Moskva, Simferopolj -- Krim je usvojio rusku rublju za zvaničnu valutu, a ukrajinska grivna će biti ukinuta od aprila, izvestila je ruska novinska agencija RIA.
"Nažalost, moram da kažem da paralelno cirkulisanje rublje i grivne neće biti moguće. Prebacujemo se na zonu rublje", prenela je RIA, citirajući prvog potpredsednika krimske vlade, Rustama Temirgalijeva.
Krimske vlasti su nešto ranije saopštile da >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << će grivna ostati zvanična valuta do januara 2016. godine.
Prema rečima Temirgalijeva, ruski gasni gigant Gasprom je predložio da se počne sa razvijanjem gasnog i naftnog sektora na Krimu. .
"Naravno da je Gasprom prvi koji je pred nas izašao sa predlogom", zaključio je Temirgalijev.
Pročitajte još - Rusi već donose rublju na Krim.
Krim od aprila uvodi rublju
Izvor: Akter, 18.Mar.2014
Krim je usvojio rusku rublju za zvaničnu valutu, a ukrajinska grivna će biti ukinuta od aprila, izvestila je ruska novinska agencija RIA, pozivajući se na visoke zvaničnike iz vlade na Krimu












