Izvor: B92, 07.Mar.2012, 10:55   (ažurirano 02.Apr.2020.)

EP: Ruskim rvačima dve medalje

Prvog dana takmičenja na Evropskom prvenstvu u rvanju u Beogradu takmičari iz Rusije osvojili su dve zlatne medalje, dok je jedno prvo mesto pripalo Ukrajini.

U finalnom duelu u kategoriji do 48 kilograma Ukrajinka Ljudmila Banjuška pobedila je Rumunku Esteru Dobre.

Kod muškaraca do 66 i 96 kilograma zlatne medalje osvojili su ruski rvači.
U kategoriji do 66 kilograma Alan Gogajev je savladao Bugarina Leonida Bazana, dok je do 96 kilograma Abdusalam gadisov bio bolji od Ukrajinca Valerija Andričeva.

Posle prvog dana takmičenja Rusi imaju dve zlatne i jednu bronzanu medalju, Ukrajina ima zlato i tri srebra, Rumuni i Bugari imaju po tri druga mesta, dok Turska, Belorusija, Mađarska, Jermenija i Nemačka imaju po jednu treće mesto.

Troje srpskih rvača doživelo je poraze prvog dana Evropskog prvenstva.

Evropsko prvenstvo u "Beogradskoj arena” i traje do 11. marta.