Turska će podržati ulazak Švedske i Finske u NATO

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 28.Jun.2022, 20:46

Turska će podržati ulazak Švedske i Finske u NATO

Turska će na samitu NATO koji je počeo danas u Madridu podržati pristupanje Finske i Švedske alijansi, saopštila je kancelarija finskog predsednika Saulija Ninistea, nakon sastanka delegacija tri zemlje.

Šefovi delegacija tri zemlje su nakon sastanka potpisali zajedničku izjavu u prisustvu Ninistea, švedske premijerke Magdalene Anderšon i turskog predsednika Redžepa Tajipa Erdogana, javlja RIA Novosti.
>> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << />
Prethodno su finski mediji javili da Turska, Švedska i Finska pripremaju zajednički memorandum za rešavanje pitanja koja su sporna za Tursku u vezi s pridruživanjem dve skandinavske zemlje NATO.

Finska i Švedska su 18. maja zbog rata u Ukrajini podnele prijave generalnom sekretaru NATO za ulazak u alijansu.

Turska, koja je članica NATO, do sada je blokirala njihove prijave smatrajući da dve zemlje imaju previše blag stav prema organizacijama poput Radničke partije Kurdistana, koja je vodila 38-ogodišnju pobunu protiv Turske, tokom koje su desetine hiljada ljudi stradale.
Pogledaj vesti o: NATO

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...






Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio Televizija Vojvodine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio Televizija Vojvodine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.