Izvor: Blic, 10.Okt.2019, 21:03   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Ovo nije prvi put da je Amerika IZDALA KURDE, a nije ni drugi, ni treći... ovo je čak OSMI PUT

Bela kuća je u nedelju saopštila da su Sjedinjene Države dale zeleno svetlo Turskoj da izvrši invaziju na severu Sirije, jer se američka vojska premešta u drugu oblast te zemlje. Reč je o scenariju od koga sirijski Kurdi odavno strepe, jer će gotovo neminovno dovesti do napada Turske na kurdske milicije u Siriji - borce koji su bili lojalni saveznici Americi u nastojanju da uništi Islamsku državu, a koje Turska smatra teroristima.
Pogledaj vesti o: Turska

Nastavak na Blic...






Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

AMERIKA NIJE IZDALA KURDE JEDNOM: SAD su ovaj narod izneverile čak 8 puta (VIDEO)

Izvor: Kurir, 10.Okt.2019

Kada je Bela kuća saopštila da će povući snage iz Sirije i dati Turskoj zeleno svetlo za operaciju na severu Sirije, Kurdi du opravdano bili besni. Kada se pogleda kako su ih SAD tretirale kroz isroitiju, drugi potez nisu ni mogli da očekuju.

Nastavak na Kurir...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.