Hapšenja zbog napada u Turskoj

Izvor: Mondo, 28.Apr.2016, 09:27   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Hapšenja zbog napada u Turskoj

U Turskoj je uhapšeno 12 osoba zbog samoubilačckog bombaškog napada u gradu Bursa, na severozapadu zemlje, javila je danas turska NTV.

Foto: DHA agency via AP

Detalji oko hapšenja zasad nisu poznati, preneo je Rojters.

Žena bombaš-samoubica raznela se juče u tom gradu, ranivši najmanje osam ljudi.

Napad se dogodio u blizini Velike džamije iz 14. veka, istorijskog simbola ovog grada, izvestila je privatna televizija CNN-Turk.

>> Pročitaj celu vest na sajtu Mondo << />Tursku je ove godine pogodio niz samoubilačkih bombaških napada, uključujući dva u Istanbulu za koje je optužena Islamska država i dva u Ankari za koje su odgovornost preuzeli kurdski ekstremisti, podseća britanska agencija.
Pogledaj vesti o: Turska

Nastavak na Mondo...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Mondo. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Mondo. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.