Golmani briljirali, Olimpija izborila 2:2 u Turskoj

Izvor: B92, 25.Jul.2019, 20:55   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Golmani "briljirali", Olimpija izborila 2:2 u Turskoj

Potencijalni rivali Partizana u III kolu kvalifikacija za Ligu Evrope, Malatija i Olimpija remizirali su 2:2 u prvom meču.

Slovenački tim je poveo u Turskoj golom Anta Vukušića u 13. minutu, posle odlične kontre i asistencije Čekićija.

Međutim, samo sedam minuta kasnije Malatija poranava preko Ekvadorca Artura Rafaela Mine Mese.

Strpljivo su kombinovali igrači turskog tima, u sredini, >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << da bi Ekvadorac iznenada šutirao sa više od 30 metara.

Lopta pogađa jednog igrača Olimpije i vara golmana Vidmara, pa Malatija stiže do 1:1.

Sredinom drugog poluvremena izuzetno izjednačenog i čvrstog meča domaćin preokreće rezultat.

Bagnak je napravio penal, a siguran sa bele tačke bio je makedonski fudbaler Adis Jahović.

Ipak, petnaestak minuta pre kraja ljubljančani stižu do remija i odličnog rezultata za revanš.

Austrijanac poreklom sa ovih prostora Stefan Savić trese mrežu Malatije.

Boaći je centrirao sa desne strane, golman Malatije Fernol očajno reaguje, promašuje loptu prilikom istrčavanja na prvu stativu, a onda stiže na drugoj do Savića koji utrčava iz drugog plana i pogađaza 2:2.

Revanš meč je sledećeg četvrtka na Stožicama u Ljubljani. Pobednik dvomeča će u narednoj rundi na boljeg iz duela između Partizana i Konahs Ki Nomadsa.
Pogledaj vesti o: Turska