Izvor: RTS, 13.Jun.2022, 21:50

Fener posle četiri godine ponovo šampion Turske, medalje za Đorđevića i Gudurića

Košarkaši Fenerbahčea, savladali su u četvrtom meču finala turskog prvenstva ekipu Efesa sa 92:80 i tako sa 3-1 u finalnoj seriji osvojili domaće prvenstvo.
Tim koji sa klupe predvodi Aleksandar Đorđević vratio se na sam vrh turske košarke.

Fener je u četvrtom meču, kao gost, rutinski došao do treće pobede u finalnoj seriji.
Najefikasniji u pobedničkom >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << timu bio je Jan Veseli sa 18 poena, Nando de Kolo je dodao 17, a zapaženu ulogu imao je i srpski košarkaš  Marko Gudurić, koji je meč završio sa 16 poena, pet skokova i pet asistencija.
Kod Efesa su se istakli Tibor Plajs i Kris Singlton sa po 17 poena.
Srpski košarkaš Vasilije Micić je imao učinak od 10 poena, sedam asistencija i četiri skoka.
Fenerbahče je došao do 10. titule prvaka države, prve posle četiri godine pauze.
Ekipa Anadolu Efesa ostaje najtrofejnija u turskom šampionatu, pošto je u svojoj istoriji osvojila 15 trofeja.