Efes srušio Real u Madridu, Panatinaikos lako sa Asvelom

Izvor: RTS, 25.Jan.2020, 00:01   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Košarkaši Anadolu Efesa savladali su na gostujućem parketu ekipu Reala iz Madrida sa 80:75. Panatinaikos je kao domaćin bio bolji od Asvela sa 100:88.
Sjajan meč odigrali su Real i Efes u Madridu, a pobedu je odnela turska ekipa, na krilima sjajnog Šejna Larkina.

Egal meč igrao se od prvog do poslednjeg minuta, a bolje se snašao i zasluženo slavio Efes.
Duel dve prvoplasirane >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << ekipe na tabeli Evrolige bio je veoma tvrd, a rešen je u poslednjoj četvrtini.
Efes je do pobede predvodio Larkin sa 32 poena, a 13 pogodaka dodao je Plajs.
U redovima Reala istakli su se Tompkins sa 15 i Ljulj sa 12 poena.
Turska ekipa lider je na tabeli sa 18 pobeda u 21 utakmici, dok je Real drugi sa skorom od 15-6.
Ekipa Panatinaikosa je slavila na svom terenu nad Asvelom.
"Zeleni" su u drugoj četvrtini stekli dvocifrenu prednost, koju su bez većih problema do kraja meča odbranili.
Fredet predvodio je grčku ekipu sa 22 poena, a jedan manje postigao je Papapetru.
Kod gostiju najefikasniji bili su Maledon sa 19 i Žan Čarls sa 16 poena.
Panatinaikos je upisao 14. pobedu i nalazi se na šestom mestu na tabeli, dok je Asvel 14. sa skorom 8-14.
Rezultati ostalih mečeva:Žalgiris - Alba 104:80
Fenerbahče - Armani 73:64
Tabela Evrolige:Efes 18-3