Izvor: NoviMagazin.rs, 21.Maj.2016, 22:30   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Vulkanski pepeo prekrio gradove Kostarike

U centralnom delu Kostarike danas je došlo do erupcije vulkana Turialba koji je izbacio dim i pepeo u visinu od oko 3.000 metara.

Više stotina ljudi otišlo je u bolnicu žaleći se na poteškoće s disanjem i probleme kože, preneo je Bi-Bi-Si (BBC).

Pojedine škole su zatvorene, a neki letovi otkazani ili preusmereni.

Stanovnici glavnog grada San Hozea, oko 45 kilometara zapadno od vulkana Turialba, rekli su da su slojevi pepela prekrili zgrade i automobile, >> Pročitaj celu vest na sajtu NoviMagazin.rs << kao i da se oseća miris sumpora.

Vlasti Kostarike savetuju stanovnicima da nose maske i usku garderobu kako bi zaštitili svoja pluća i kožu.

"Čini mi se da je ovo najsnažnija erupcija (Turialbe) u poslednjih šest godina", rekao je geolog Gino Gonzales, preneo je BBC.

Kostarika ima desetine vulkana, ali je većina neaktivna.

Nastavak na NoviMagazin.rs...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta NoviMagazin.rs. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta NoviMagazin.rs. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.