VRELO U BRAZILU Najlepši prizori karnevala u Rio de Žaneiru

Izvor: Blic, 16.Feb.2015, 23:02   (ažurirano 02.Apr.2020.)

VRELO U BRAZILU Najlepši prizori karnevala u Rio de Žaneiru

Procenjuje se da je višečasovnu karnevalsku povorku u Rio de Žaneiru ispratilo više od 72.000 ljudi koji su veselo navijali za svoje omiljene plesače, mrdajući kukovima zajedno sa njima.

Tokom jučerašnjeg i današnjeg dana, na sambodromu, koji je dizajnirao slavni brazilski arhitekta Oskar Nimejer, predsaviće se 12 najboljih škola sambe, svaka sa po 5.000 učesnika.

Na karnevalu je toliko vrelo, da ni loše vreme i kiša koja je padala tokom poslednjih >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << nekoliko dana nisu mogli da pokolebaju učesnike i posmatrače.

"Kiša mi ne smeta. U stvari, ona je dobrodošla, ionako je bila nesnosna vrućina", kazao je za AFP jedan od posetilaca karnevala.

GALERIJA > Seksi obline karnevala:

Nakon završetka parade, članovi žirija će izabrati pobednike koji će zajedno sa još pet škola učestvovati na paradi šampiona. Prošle godine titulu pobednika poneli su članovi škole Unidoš da Tižuaka.

Više fotografija sa karnevala pogledajte u našoj galeriji.

Prvi put se brazilski karneval spominje 1723, dok je prva škola sambe nastala tek 1928.
Pogledaj vesti o: Dodela Oskara 2013

Nastavak na Blic...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.