Upozoravali na opasnost: Ovo je sadržaj pisma; Da li je tragedija mogla da bude izbegnuta?

Izvor: B92, 01.Mar.2023, 21:56

Upozoravali na opasnost: Ovo je sadržaj pisma; Da li je tragedija mogla da bude izbegnuta?

U pismu od 7. februara grčki sindikat železničara ukazao je na brojne probleme u grčkoj železnici.

U pismu su naveli da "sve dok se ne preduzmu zaštitne mere na radnim mestima i bezbedan rad i saobraćaj vozova, nezgodama neće biti kraja".

Predsednik grčkih železničara Kostas Genidunijas kaže da na relaciji Atina-Solun ne rade ni semafori, ni pokazivači, ni kontrola saobraćaja i da se sve radi ručno. Na to je sindikat železničara upozorio u pismu još >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << 7. februara.

Tada su naveli da su nesreće svakodnevne pojave i da se ne preduzimaju nikakve suštinske mere kako bi se poboljšala infrastruktura i rad, da se ne proveravaju uključene agencije i da se ne traži odgovornost.

"Kao i prethodne Vlade, i sadašnja ima druge prioritete, a ne bezbedno kretanje građana. Sigurnost doživljavaju kao trošak. Ministarstvo pronalazi novac za razne ugovore, ali da se konačno završi železnička infrastruktura i bezbedni saobraćajni sistemi NE!", navodi se u tom pismu.

Navedeno je i da se intervencije obavljaju selektivno, a da nadležni prebacuju obaveze jedni na druge. pri čemu AS selektivno interveniše, ostavljajući velike praznine i ozbiljne nedostatke u odbrani.

"Krive su poplave, krivi su požari koji su ostavili izgorela balvana, sneg je kriv, drugi su krivi, mi smo malo krivi,...", navedeno je tada.

Tada su zatražili da se omogući specijalizacija osoblja, da se završe infrastrukturni projekti kako bi se osigurao bezbedan rad, da se pravilno održavaju pruge i poprave vozovi, da se obezbedi lična zaštitna oprema, kao i da u svakom kompleksu postoje tehničar zadužen za bezbednost i lekar.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, Twitter nalogu i uključite se u našu Viber zajednicu.
Pogledaj vesti o: Grčka

Nastavak na B92...






Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.