U eksploziji u Nemačkoj jedna osoba poginula, desetine povređene

Izvor: RTS, 13.Dec.2019, 11:27   (ažurirano 02.Apr.2020.)

U eksploziji u Nemačkoj jedna osoba poginula, desetine povređene

Najmanje jedna osoba je poginula, a desetine je povređeno u stambenom naselju u Blankenburgu, na istoku Nemačke, saopštila je policija. Stanovici tog bloka i obližnji vrtić su evakuisani.
Mesto eksplozije obezbedila je policija, a niko od dece nije povređen. Policija je saopštila da je 25 osoba povređeno, dok lokalni mediji navode da je jedna osoba poginula, a druga se vodi kao nestala.

Na >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << fotografiji koju je objavila policija vidi se stambeni blok od pet spratova iz, kako prenosi Rojters, doba komunizma.
Iz prozora, koji su potpuno crni, na drugom spratu izbija dim.
Eksplozija je odjeknula u stambenom naselju u 8.55, po lokalnom vremenu.
Uzrok eksplozije za sada nije poznat.
U Blankenburgu, gradu na istoku Nemačke, živi oko 22.000 ljudi.

Nastavak na RTS...






Povezane vesti

Eksplozija u Njemačkoj, 25 povrijeđenih

Izvor: Nezavisne Novine, 13.Dec.2019

BERLIN - Najmanje 25 osoba povređeno je danas u eskploziji u Blankenburgu, na istoku Njemačke, objavio je magazin "Fokus", pozivajući se na policiju.

Nastavak na Nezavisne Novine...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta RTS. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta RTS. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.