Traži smrtnu kaznu za papu

Izvor: Press, 29.Dec.2012, 23:24   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Traži smrtnu kaznu za papu

Profesor muzičkih nauka Rihard Parnkut je na sajtu Univerziteta objavio članak u kojem je izrazio negodovanje zbog zabrane kontracepcije od strane crkve i okrivio je papu za milione umrlih od side.
On je, u diskusiji na ovu temu, istakao da je protivnik smrtne kazne, ali je upitao ne bi li neko ko je odgovoran za milione mrtvih trebalo da bude kažnjen smrću.
Brojne protesne note navele su Univerzitet u Gracu na reakciju i ta ustanova se distancirala od svog profesora koji je potom >> Pročitaj celu vest na sajtu Press << povukao komentar sa sajta Univerziteta.
Portparol Univerziteta Andreas Švajger izrazio je zaprepašćenje objavljenim sadržajem i podvukao da se ne radi o stavu ustanove, već ličnom stavu Parnkuta, koji je inače rodom Australijanac.
Dekan Helmut Konrad naložio je da se tekst ukloni sa sajta i zameni izvinjenjem autora. On je naglasio da lični stavovi, koji nemaju veze sa naučnim radovima, neće biti tolerisati na veb stranicama Univerziteta.

Nastavak na Press...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Press. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Press. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.