Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 21.Feb.2016, 09:46 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Sedam žrtava pucnjave u Mičigenu
Najmanje sedam osoba je ubijeno, među kojima jedna devojčica, a nekoliko je ranjeno kad je napadač u gradu Kalamazu, u američkoj saveznoj državi Mičigen, u više navrata otvorio vatru na njih, saopštila je danas lokalna policija, koja je ubistva opisala kao nasumična.
Dvoje povređenih su u kritičnom, a jedan u teškom stanju, prenela je agencija AP.
Zamenik šerifa okruga Kalamazu Pol Matijas je naveo da je policija nakon kraće potrage uhvatila napadača, kojeg >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << je prethodno opisao kao starijeg belca, između 50 i 60 godina, koji vozi automobil tamno plave boje.
On je rekao da se osumnjičeni (45) nije opirao hapšenju i da je u njegovom vozilu pronađeno oružje.
Na pitanje novinara da li je siguran da je uhapšeni muškarac osoba koja je izvršila ubistva, Marijas je izjavio: "Pretnja po bezbednost građana je uklonjena. Osumnjičeni je priveden".
Pucnjava se dogodila kasno sinoć po lokalnom vremenu na parkinzima na tri lokacije, ispred restorana "Kreker Barel", salona automobila "Ford" i kod jednog stambenog kompleksa.
Devojičca je bila među pet žrtava ispred restorana, dok su otac i sin ubijeni u prodavnici, rekao je Matijas dodavši da je jedna žena pogođena sa više hitaca u stambenom kompleksu, u kritičnom stanju.
"Izgleda da imamo posla sa najgorim mogućim scenarijem - da se neko vozi unaokolo i puca", rekao je on za NBC Njuz.
Matijas je naveo kako policija veruje da žrtve nisu bile namerna meta napada, već su ubijeni nasumično.
Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...





