Sedam muškaraca će biti obešeno zbog silovanja

Izvor: Radio 021, 07.Sep.2014, 13:56   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Sedam muškaraca će biti obešeno zbog silovanja

Sud u Avganistanu, posle kratkog suđenja, osudio je sedam muškaraca na smrt vešanjem, zbog pljačke i grupnog silovanja četiri žene.

Smrtne kazne su tehnički izrečene za krivično delo oružane pljačke, mada je ranije predsednik Hamid Karzai pozvao da muškarci budu obešeni.

Ovaj slučaj izazvao je oštre proteste izvan sudnice. Bučni demonstranti tražili su smrtnu kaznu, a aplauz se čuo pošto je prvi čovek kabulske policije Zahir Zahir pozvao sudije da muškarci >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio 021 << budu obešeni. "Želimo da budu obešeni javno, tako da bi to bila lekcija za druge", rekao je Zahir.

Posle izricanja presude, sudija je rekao da sedam osuđenika na smrt, ima pravo na žalbu.

Suđenje je trajalo nekoliko sati. Lokalna televizija je direktno prenosila proces na kome su optuženi muškarci stajali pred sudom obučeni u tradicionalnu odeću i čekali presudu, pošto su proglašeni krivim za otmicu i seksualni napad žene iz grupe koja se uputila u Kabul, na venčanje.

Muškarci, koji su nosili policijske uniforme i naoružani puškama, zaustavili su u ranim jutarnjim satima 23. avgusta konvoj automobila i iz vozila izvukli četiri žene, opljačkali ih, tukli i onda silovali.

Nastavak na Radio 021...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio 021. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio 021. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.