
Izvor: Vostok.rs, 26.Jan.2021, 10:16
Rusija će uputiti notu SAD-u zbog učešća američkih internet platformi u masovnom širenju lažnih informacija u vezi Rusije
Rusija će uputiti notu SAD-u zbog učešća američkih internet platformi u masovnom širenju lažnih informacija u vezi Rusije, izjavila je portparolka ruskog Ministarstva inostranih poslova Marija Zaharova.
Ona je rekla da još uvek nije završen razgovor o postupcima američke ambasade koji su povezani sa neodobrenim akcijama u Rusiji i istakla da će on biti nastavljen.
„Skrenuli smo pažnju našim američkim kolegama i njima će biti poslata odgovarajuća nota u vezi sa učešćem internet-platformi američkih kompanija u širenju lažnih vesti, to su i društvene mreže i sajtovi za podržavanje video-snimaka“, objasnila je Zaharova za „Rusija 24“.
Zaharova je naglasila da će Moskva pokrenuti pitanje američkog mešanja u unutrašnje stvari Rusije na međunarodnim platformama.
„Želim da kažem da će, pored naših kontakata sa američkim diplomatama u bilateralnom formatu, pitanje mešanja SAD u unutrašnje stvari Rusije biti pokrenuto i na platformama međunarodnih organizacija koje se i bave sličnim pitanjima“, rekla je porparolka.
Prema njenim rečima, činjenica da američke platforme blokiraju zvanične naloge povezane sa Rusijom i istovremeno masovno šire dezinformacije – izaziva zabrinutost i izvan je pravnih okvira.
„Ova čudna simbioza ne samo da izaziva zabrinutost, već je i izvan pravnih normi“, dodala je ona.