Padaju sa tenka bežeći iz Debaljceva

Izvor: Vesti-online.com, 20.Feb.2015, 14:43   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Padaju sa tenka bežeći iz Debaljceva

Ukrajinskim vojnicima toliko se žurilo da pobegnu iz "debaljcevskog kotla" da nisu ni primetili kada im je sa tenka spao iscrpljeni vojnik. Tenk je punom brzinom odjurio dalje, a da nije bilo novinara koji su pratili pad Debaljceva ko zna šta bi sa vojnikom bilo. Možda bi ga u bežaniji pregazio neki sledeći tenk.

Ukrajinci ne samo da su jedva čekali naređenje da se povuku iz Debaljceva, gde su danima bili opkoljeni i bez izgleda da pobede proruse, već im se toliko žurilo >> Pročitaj celu vest na sajtu Vesti-online.com << kućama da su po putu ostavljali svoje saborce.

Proruske snage su početkom februara u ovom veoma važnom železničkom čvorištu, koje spaja oblasti Donjecka i Luganska, opkolili oko 7.000 ukrajinskih boraca. Posle višednevne borbe za grad iz Kijeva je stigla naredba da se vojska povuče pošto nije imala izgleda pred naletom proruskih boraca.

Nastavak na Vesti-online.com...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Vesti-online.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Vesti-online.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.