Izvor: Vesti-online.com, 23.Feb.2019, 22:52 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Opozicionari probili policijski kordon na granici Venecuele i Kolumbije
Pristalice opozicije probile su kordon venecuelanske policije na graničnom prelazu na mostu „Santander“ i prešle na teritoriju Venecuele, preneo je kanal VPI TV.
Prema prvim podacima, trojica saradnika venecuelanske policije su prešla na kolumbijsku stranu mosta.
Kanal navodi da je još jedan saradnik Oružanih snaga Venecuele prešao na kolumbijsku stranu na mostu „Simon Bolivar“. Tome su prethodila nasilna dejstva venecuelanskih vojnika protiv pristalica >> Pročitaj celu vest na sajtu Vesti-online.com << opozicije, koji su zahtevali da propuste humanitarnu pomoć u zemlju.
Venecuelanska opozicija pokušava da dostavi humanitarnu pomoć na teritoriju zemlje, dok vlada legitimnog šefa države Nikolasa Madura to kategorički odbija, verujući da je humanitarna pomoć izgovor za provokaciju opozicionara, uz podršku SAD.
Maduro je objavio da je potpuno zatvorena kopnena granica s Brazilom i da razmatra mogućnost zatvaranja granice s Kolumbijom. Prema navodima predstavnika lidera opozicije Huana Gvaida, koji je sam sebe proglasio za šefa države, jedan kamion s humanitarnom pomoći prešao je brazilsko-venecuelansku granicu.
Gvaida kao samoproglašenog predsednika Venecuele podržavaju SAD, brojne latinoameričke i evropske države, dok Rusija, Kina i niz drugih država podržavaju Nikolasa Madura kao legalno izabranog šefa države.
Nastavak na Vesti-online.com...
SNIMCI KOJI SU ZGROZILI SVET: Dezerteri venecuelanske vojske GAZE SVE PRED SOBOM! Ljudi vrište i panično beže pred oklopnim vozilima koja ruše barikade na mostu Simon Bolivar! (VIDEO)
Izvor: Kurir, 24.Feb.2019, 12:47
Jezivi snimak sa mosta Simon Bolivar na granici između Venecuele i Kolumbije, na kojem se vidi kako oklopna vozila ruši barikade na graničnom prelazu i gazei sve pred sobom zgrozio je javnost.








