OLUJE U VIJETNAMU I FILIPINIMA ODNOSE ŽIVOTE

Izvor: Kurir, 24.Jun.2011, 11:02   (ažurirano 02.Apr.2020.)

OLUJE U VIJETNAMU I FILIPINIMA ODNOSE ŽIVOTE

HANOJ - Četiri osobe su poginule u bujici koja ih je zahvatila tokom pecanja, dvoje ljudi je poginulo u oluji na severu Vijetnama, a 11 ribara na Filipinima je nestalo, bilans je nevremena koje je zahvatilo ovaj deo sveta.

Spasioci u Vijetnamu su pronašli telo jedne osobe, nakon što je bujica odnela četiri lica u četvrtak usled dvodnevnih jakih padavina u Jen Bai provinciji u Vijetnamu.

Druge dve osobe, jedna od njih trudnica, poginule su i preko 50 osoba je povređeno >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << u oluji sa jakim vetrom koji je naneo štetu na 850 kuća u severnom delu luke Haifong.

Ove nesreće su se dogodile pre oluje "Haima" koja je dospela u Vijetnam preko Tonkinovog zaliva u četvrtak uveče.

Jake padavine su danas poplavile mnoge ulice u Hanoju, ometajući saobraćaj.

Metereološke službe najavljuju da će tokom vikenda biti još padavina.

"Haima" je druga oluja koja je ove godine pogodila Vijetnam, i mogla bi izazvati poplave u mnogim delovima na severu zemlje.

Vijetnamske vlasti su izdale upozorenje ribarima, a na Filipinima vlasti su saopštile da je nestalo 11 ribara, koji su u sredu trebalo da se vrate kućama.

Filipinske aviokompanije su otkazale 53 domaćih letova iz Manile, kada je tropska oluja Meari zahvatila zemlju.

Nastavak na Kurir...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Kurir. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Kurir. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.