Libija sada da reši Lokerbi

Izvor: B92, 02.Sep.2011, 00:40   (ažurirano 02.Apr.2020.)

"Libija sada da reši Lokerbi"

Vašington -- Državna sekretarka Hilari Klinton rekla novim libijskim vođama da moraju da reše pitanje čoveka osuđenog za terorizam kada je 1988. srušen avion nad Lokerbijem.

"SAD će pažljivo pratiti kako se prema tome ophode", naveli su visokii američki zvaničnici.

Abdel Beset el Megrani je u Škotskoj osuđen na doživotni zatvor zbog napada na avion u kojem je život izgubilo 270 ljudi. >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 <<

Škotske vlasti su ga oslobodile 2009. godine i dozvolile mu da se vrati u Libiju iz humanitarnih razloga jer se verovalo da će uskoro umreti od raka od koga je bolovao. Njega su u Libiji tada dočekali kao heroja.

Klintonova je na sastanku u Parizu sa visokim predstavnicima libijskog Prelaznog nacionalnog veća rekla da oslobađanje i sadašnji status al Megranija duboko brinu Vašington, prema navodima američkih zvaničnika koji nisu želeli da im se navede ime.

Ona je dodala da SAD čvrsto veruju da al Megrani nikad nije trebalo da bude oslobođen i da ostaje problematičan njegov doček kao heroja po povratku u Libiju 2009. tada pod Muamerom Gadafijem.

Prema izveštajima iz Tripolija on je sada u svojoj kući na samrti ali neki su tražili da se on izruči ili uhapsi.
Pogledaj vesti o: Vašington

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.