Lavrov: Rusija nije čula da je EU zabrinuta zbog situacije na Azovskom moru

Izvor: Vostok.rs, 24.Nov.2018, 13:51   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Lavrov: Rusija nije čula da je EU zabrinuta zbog situacije na Azovskom moru

Moskva smatra da se, kada je o situaciji u Azovskom moru reč, ne treba rukovoditi politizovanim ocenama, već njegovim pravnim statusom, izjavio je ministar spoljnih poslova Rusije Sergej Lavrov.
„Što se tiče našeg stava on je detaljno izložen u saopštenju Ministarstva spoljnih poslova. Naveli smo konkretne činjenice i tražimo da se odustane od politizovanih, veštačkih, izmišljenih procena i da se posmatra upravo pravni sadržaj ove situacije. On se određuje sporazumom Rusije i Ukrajine iz 2013. godine“, izjavio je Lavrov. Lavrov je dodao da Rusija nije čula da je EU zabrinuta zbog situacije na Azovskom moru. „Od aprila ove godine nije bilo nijedne žalbe ni od jednog kapetana nijednog broda koji je kontrolisala Rusija. Važno je i to da nismo čuli ni za kakvu zabrinutost u izjavama naših evropskih kolega dok je ukrajinska strana potpuno protivpravno zadržavala ruske brodove, privodila njihove posade i nameravala da proda same brodove. A evropske kolege su sada zabrinute zbog ovog prilično izmišljenog povoda,“, rekao je Lavrov.   Čitajte više na Ukrajina i Novorusija iz minuta u minut
Pogledaj vesti o: Moskva

Nastavak na Vostok.rs...






Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Vostok.rs. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Vostok.rs. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.