
Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 05.Dec.2022, 13:19
Kremirano telo bivšeg kineskog lidera Đijang Cemina
U Pekingu je danas kremirano telo bivšeg kineskog lidera Đijang Cemina.
Partijski i državni rukovodioci, uključujući predsednika Kine Si Đinpinga i premijera Li Kećijanga, poklonili su se u bolnici tri puta pred telom Đijanga, pre nego što su ga ispratili do revolucionarnog narodnog groblja Babaošan, prenosi Kineski međunarodni radio.
Stanovnici Pekinga su se okupili sa obe strane ulice od bolnice do groblja kako bi se oprostili sa bivšim liderom Kine. >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine <<
Ceremoniji opraštanja u bolnici su prisustvovali i rukovodioci i penzionisani veterani CK Komunističke partije Kine, Svekineskog narodnog kongresa, Državnog saveta, Državnog komiteta za superviziju, Vrhovnog narodnog suda, Vrhovnog narodnog tužilaštva, Svekineske narodne političke konsultativne konferencije, Centralne vojne komisije, predstavnici centralnih odbora demokratskih stranaka i Svekineske federacije industrije i trgovine, nepartijske ličnosti i bliski prijatelji Đijang Cemina.
Bivši kineski predsednik i predsednik Komunističke partije Kine Đijang Cemin preminuo je 30. novembra u 96. godini.
Bio je jedna od glavnih ličnosti kineske istorije poslednjih decenija, a vodio je državu u godinama kada se Kina otvorila prema svetu u ogromnim razmerama i doživela ekonomski rast.
Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...
Kremirano tijelo bivšeg kineskog lidera Đijang Cemina
Izvor: Nezavisne Novine, 05.Dec.2022
PEKING - U Pekingu je danas kremirano tijelo bivšeg kineskog lidera Đijang Cemina.