
Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 06.Avg.2022, 21:55
Kijev: U Ukrajinu stigao prvi strani brod od početka rata
Prvi inostrani brod stigao je danas u Ukrajinu otkako je počeo rat u Ukrajini u februaru i biće natovaren žitaricama, rekao je ukrajinski ministar infrastrukture Oleksandr Kubrakov.
On je u komentaru na Fejsbuku naveo da se teretni brod koji plovi pod zastavom Barbadosa nalazi u ukrajinskoj luci Černomorsk, preneo je Rojters.
"Radimo sve što možemo da obezbedimo da naše luke prime još brodova. Konkretno, plan nam je da dostignemo nivo od najmanje tri do >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << pet brodova u naredne dve nedelje", dodao je Kubrakov.
Krajnji cilj Ukrajine je da mesečno iz crnomorskih luka izveze tri miliona tona, naglasio je ministar.
Oko 20 miliona tona žitarica od prošlogodišnje žetve je i dalje u Ukrajini, navodi Rojters.
Ove nedelje isplovio je i prvi brod iz Ukrajine sa žitaricama nakon nedavnog sporazuma Rusije i Ukrajine o deblokadi luka, a išao je preko Turske ka Libanu.
Pogledaj vesti o: Rat u Ukrajini
Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...
U Ukrajinu stigao prvi strani brod od početka rata: "Radimo sve što možemo da obezbedimo da naše luke prime još brodova"
Izvor: Blic, 06.Avg.2022
Prvi inostrani brod stigao je danas u Ukrajinu otkako je počeo rat u Ukrajini u februaru i biće natovaren žitaricama, rekao je ukrajinski ministar infrastrukture Oleksandr Kubrakov.