Italija šokirana objavljivanjem snimka

Izvor: B92, 17.Jun.2021, 11:08

Italija šokirana objavljivanjem snimka

Rim -- Oštre polemike i osude usledile su nakon što je u medijima objavljen snimak sigurnosnih kamera o padu kabine žicare na brdu Motarone, 23 maja.

Tada je poginulo 14 osoba, podseća agencija Ansa.

Tužiteljka koja vodi postupak, Olimpia Bosi, izdala je saopštenje u kojem osuđuje objavljivanje video snimka i to ocenjuje kao "apsolutno neodgovarajuće".

List “Korijere dela Sera”, piše o “medijskom kanibalizmu”, a u veoma uticajnoj kontakt emisji >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << Radio RAI 3, “Na prvoj strani”, veliki broj slušalaca je protestovao ocenjujući da objavljivanje šokantnog video snimka nije u intersu ni istrage, ni istine a najmanje porodica poginulih, te da ima jedinu namenu “zarade na patnjama drugih”.

“Zapanjena sam, i čvrsto verujem da iz poštovanja prema žrtvama i njihovim porodicama nije trebalo objaviti snimak”, izjavila je gardonačelnica grada Streša, odakle je deo žrtava, Marčela Severino.

Predsednik Televizije RAI, Marečelo Foa, rekoa je da je “šokiran” i da je u slučajevima kao ovaj bilo neophodno oceniti da li je ispravno objaviti snimak.

Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, Twitter nalogu i uključite se u našu Viber zajednicu.

Nastavak na B92...






Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.