Hameri čuvaju bugarsku granicu od apokalipse

Izvor: Vesti-online.com, 26.Avg.2015, 15:17   (ažurirano 02.Apr.2020.)

"Hameri" čuvaju bugarsku granicu od "apokalipse"

Bugarski vojnici i oklopna vozila od srede ujutru prisutni su na graničnim prelazima prema Makedoniji radi, kako tvrde vlasti u Sofiji, sprečavanja eventualnog prelivanja migrantske krize u Bugarsku.

Na graničnom prelazu Deve- Bair- Đueševo raspoređeno je na desetine naoružanih bugarskih vojnika sa borbenim vozilima "hamer", a postavljene su i metalne prepreke za zaustavljanje vozila. Bugarski mediji izveštuvaju da vojnih vozila ima i na graničnim prelazima Stanke Lisičkovo-Delčevo >> Pročitaj celu vest na sajtu Vesti-online.com << i Zlatarevo-Petrič.

Bugarska vicepremijerka i ministarka za unutrašnje poslove Rumena Bočvarova izjavila je da je Sofija pripremila tri scenarija za eventualni novi talas migranata.

- Najapokaliptičnija varijanta je da bude priliv migranata kao u Makedoniji. Ipak smatramo da je opasnost da se tako nešto desi u Bugarskoj jako mala, pošto su bugarske granice dobro čuvane - izjavila je Bočvarova.

Kao dodatna mera sada je uključena i vojska koja je raspoređena na graničnim prelazima prma Grčkoj i Makedoniji. Prema rečima Bočvarove, migranti čiji je cilj zapadna Evropa ne prolaze često preko Bugarske pošto nisu sigurni da brzo i sigurno mogu da dođu do željene destinacije.

Ona kaže da izbeglicama ne može da ograniči pravo da dođu u Bugarsku, ali da oni moraju da budu registrovani pošto postoji opasnost da je deo njih učestvovao u borbenim dejstvima na Bliskom Istoku ili da su teroristi.

Nastavak na Vesti-online.com...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Vesti-online.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Vesti-online.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.