Eksplozija bombe ispred zatvora u Atini

Izvor: Blic, 20.Mar.2010, 20:35   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Eksplozija bombe ispred zatvora u Atini

Eksplozivna naprava ručne izrade aktivirana je danas ispred pritvorske jedinice u Atini. Pričinjena je materijalna šteta, ali nije bilo poginulih i povređenih, saopštila je grčka policija.

Policija je zaustavila saobraćaj pre same eksplozije, što je treći takav slučaj u Atini od petka.

"Oko 15 minuta pre eksplozije lokalne novine primile su upozorenje o postavljenoj bombi. Eksplozija je oštetila stražarsko mesto na ulazu u zgradu. Za sada niko nije >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << preuzeo odgovornost", rekao je policijski zvaničnik.

Improvizovana bomba oštetila je u petak prostorije ultra desničarske grupe u centru Atine, ali nema gubitaka.

Još jedna eksplozija potresla je jutros Atinu, kada je aktivirana bomba ispred zgrade lidera pakistanske zajednice u Atini, izazvavši materijalnu štetu.

Grčku potresaju bombaški napadi levičara i anarhista od ubistva tinejdžera u decembru 2008. godine, što je izazvalo najgore nerede u zemlji u nekoliko poslednjih decenija.

Nastavak na Blic...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.