Da li je SAD-u cilj borba protiv ISIS-a ili svrgavanje vlasti u Siriji?

Izvor: Vesti-online.com, 02.Sep.2015, 22:01   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Da li je SAD-u cilj borba protiv ISIS-a ili svrgavanje vlasti u Siriji?

"Rusija ne namerava da stupa u međunarodnu koaliciju za borbu protiv ID koju predvode SAD" izjavio je stalni predstavnik Rusije pri UN Vitalij Čurkin.

- Nećemo stupati u koaliciju koja dejstvuje bez odluke Saveta bezbednosti UN. Bombarduju teritoriju Sirije bez saglasnosti sirijske vlade, bez odobrenja SB UN. Koliko shvatam, u Iraku makar imaju saglasnost vlade. Ali u Siriji ne - rekao je ruski diplomata, a prenosi TASS.

Prema Čurkinovom mišljenju, članice >> Pročitaj celu vest na sajtu Vesti-online.com << koalicije do sada ne mogu da shvate koje ciljeve slede - suprotstavljanje ID ili svrgavanje vlasti predsednika Sirije Bašara al Asada.

- Mi smatramo da je očigledan prioritet borba protiv Islamske države. Međutim, oni ne mogu da izaberu s kim će se boriti, sa sirijskom vladom ili sa ID - rekao je šef ruske misije pri Svetskoj organizaciji.

Rusija je juče preuzela na mesec dana predsedavanje SB UN, a Čurkin je saopštio da će 30. septembra biti održan ključni događaj predsedavanja - ministarski sastanak o podršci međunarodnom miru i bezbednosti, sa temama rešavanja konflikata na Bliskom istoku i severu Afrike, kao i borba protiv terorizma u regionu.
Pogledaj vesti o: Sirija

Nastavak na Vesti-online.com...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Vesti-online.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Vesti-online.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.