Albanci izveli brodove i helikoptere na Jadran

Izvor: Vesti-online.com, 26.Maj.2016, 17:28   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Albanci izveli brodove i helikoptere na Jadran

Albanske pomorske i vazdušne snage, policija i pripadnici jednica za vanredne situacije održavaju vežbe na Jadranskom moru kako bi bili spremni za slučaj humanitarne krize usled priliva izbeglica.

Vežbe se održavaju u četvrtak na rtu Pali, oko 40 kilometara zapadno od Tirane, i obuhvataju obuku za prebacivanje izbeglica sa broda u helikopter ili za situacije kada na brodu odbiju ukrcavanje.

Albanija se još nije našla na tranzitnoj migranatskoj ruti kroz Evropu, >> Pročitaj celu vest na sajtu Vesti-online.com << i samo nekolicina izbeglica ušla je na njenu teritoriju, da bi posle bili vraćeni, konstatuje AP.

Tirana tvrdi da nema kapacitete za smeštaj izbeglica, ali će prihvatiti određeni broj ako Evropa odluči da ih raspodeli među članicama, u okviru usklađenog plana.

Nastavak na Vesti-online.com...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Vesti-online.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Vesti-online.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.