Abasov i Agejev šampioni Evrope, zlato za Srbiju posle 37 godina

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 30.Maj.2022, 18:18

Srpski bokserski reprezentativci Vahid Abasov i Artjom Agejev osvojili su titulu prvaka Evrope na prvenstvu u Jerevanu.

Artjom Agejev osvojio je titulu šampiona Evrope n u kategoriji do 80 kg, pošto je danas u finalu savladao Italijana Alfreda Kromvela Komeja.

Agejev je doneo drugo zlato Srbiji, nakon što je prethodno Vahid Abasov, u kategoriji do 67 kg, savladao Gruzijca Laša Gurulija.

Poslednji put Srbija je imala šampiona Evrope u boksu davne 1985. godine kada je Ljubiša Simić u Budimpešti osvojio zlato, a 37 godina kasnije srpski bokseri vraćaju se u Beograd sa dva najsjajnija odličja.

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio Televizija Vojvodine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio Televizija Vojvodine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.