Verner presudio Totenhemu, Atalanta bez milosti prema Valensiji

Izvor: RTS, 19.Feb.2020, 21:13   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Fudbaleri Lajpciga savladali su u gostima Totenhem sa 1:0 u meču osmine finala Lige šampiona. Atalanta ubedljiva protiv Valensije 4:1.
Meč u Londonu je na momente bio spektakularan, što se, pogledom isključivo na rezultat, nikako ne može reći - Lajpcig je minimalnim rezultatom savladao Totenhem.

Lajpcig je od starta nametnuo >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << svoju igru - opuštenu, energičnu, lepršavu...
Šik i Verner su ređali prilike, ali je Loris sve "skidao".
Sve do 58. minuta, kada je Timo Verner sigurno izveo penal, čime je, ispostavilo se, postavio konačan rezultat.
U drugom meču, Atalanta je bila ubedljiva protiv Valensije.
Hatebur je načeo "slepe miševe" u 16. minutu, Josip Iličić povisio rezultat tri minuta pre odlaska na odmor.
Frojler je pogodio za 3:0 u 57. minutu, a Hatebur još jednom u 63.
Utešni gol za goste delo je Denisa Čeripševa, koji je u igru upšao u 64, a dva minuta kasnije zatresao mrežu protivnika.
22.54 - Kraj.
22.47 - Velika šansa za Totenhem, Moura je probao glavom sa peterca ali nije zahvatio dobro loptu pa je ona završila daleko iznad gola.
22.42 - Lamela je probao sada iz slobodnjaka, iz velike udaljenosti, Gulaši još jednom na visini zadatka.
22.30 - Stativa! Lo Selso je šutirao iz slobodnjaka, Gulaši vrhovima prstiju sačuvao mrežu i skrenuo loptu na stativu.
22.25 - GOL! Kakav meč u Milanu, gde je Valensija smanjila na 4:1 golom Čeriševa, koji je na teren ušao pre svega 60 sekundi.
22.23 - GOL! Atalanta nema nameru da se zaustavi, vodi sa 4:0 protiv Valensije, još jednom je strelac Hatebur.
22.20 - Predivan napad gostiju upropastio je Patrik Šik. Anhelinjo je kroz noge protivnika poslao loptu ka Verneru, ovaj propustio Šiku, a Čeh šutirao pravo u Lorisa.
22.16 - GOL! Atalanta je uvećala prednost, golom Frojlera vodi sa 3:0 protiv Valensije.
22.15 - GOL! Timo Verner siguran sa kreča. Lajpcig vodi sa 1:0.

22.13 - Penal za Lajpcig! Dejvis je oborio Lajmera, Čakir je pokazao na belu tačku.
22.05 - Velika šansa za Totenhem na početku drugog dela igre, ali je Gulaši maestralno reagovao i refleksno odbranio udarac Moure.
21.48 - Poluvreme u Londonu, gde nema golova, a i u Milanu, gde Atalanta vodi sa 2:0.
21.42 - GOL! Atalanta je uvećala prednost, sada je strelac Iličić.
21.36 - Ogromna prilika za Vernera, ali je Nemac šutirao ponovo pravo u golmana domaćih.
21.32 - Totenhem je, koliko-toliko zapretio - posle kornera. Žedson je šutirao iz nezgodne pozicije, daleko preko gola.
21.23 - Muči se Totenhem da iznese loptu na protivničku polovinu, da organizuje napad, pa čak i da zadrži posed duže od nekoliko desetina sekundi.
21.28 - Šik je šutirao glavom posle kornera, tik uz stativu!
21.16 - GOL! Atalanta vodi protiv Valensije, golom Hatebura.
21.14 - Totenhem je gostima prepustio loptu. Lajpcig ima inicijativu, ali, za razliku od uvodnih minuta, ne stvara šanse.
21.10 - Brz napad Lajpciga, Šik je šutirao iz prve, ali pravo u Lorisa.
21.08 - Lepa šansa na drugoj strani za Bergvajna, koji je precizno šutirao, ali je Gulaši sačuvao mrežu.
21.03 - Mnogo reće za Totenhem u prvih 90 sekundi. Tri opasna udarca, Loris maestralan, a i stativa mu je pomogla prilikom šuta Anhelinja.
21.00 - Počeli su mečevi u Londonu i Milanu.