UŽIVO: Demonstracija sile Francuske, Islanđane samo čudo može da spasi

Izvor: Večernje novosti, 03.Jul.2016, 22:14   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Poslednji meč četvrtfinala prvenstva Evrope se igra u Parizu. Snage će odmeriti domaćin i jedno od najprijatnijih iznenađenja turnira Nemačka će u polufinalu prvenstva Evrope igrati ili protiv domaćina turnira ili protiv najprijatnijeg iznenađenja. U poslednjem meču četvrtfinala EP se u Parizu sastaju Francuska i Island. Obe selekcije su do ovog >> Pročitaj celu vest na sajtu Večernje novosti << meča stigle pobedom od 2:1. Francuzi su zahvaljujući Grizmanu savladali Irsku, a Islanđani posle preokreta eliminisali Englesku. Što se igrača tiče Lagerbek na raspolaganju ima sve fudbalere, dok Dešan zbog problema sa žutim kartonima ne može da računa na Kantea i Ramija. Dešavanja sa meča pratite na sajtu “Novosti”.TOK MEČA:Sastavi timova:Francuska: Ljoris - Sanja, Umiti, Koščelni, Evra - Pogba, Matuidi, Sisoko, Paje, Grizman - ŽiruIsland: Haldorson - Skluason, R. Sigurdson, Arnason, Sevarson - Bjarnason, G. Sigurdson, Gunarson, Gudmonson - Bodvarson SigtorsonU prvih deset minuta je viđen otvoren fudbal. Oba tima napadaju, nema previše "čuvanja", a viđena su dva šuta, po jedan na obe strane. Gulfi Sigurdson je šutirao pravo u Ljorisa, dok je udarac Pajea bio za nijansu opasniji, ali ne nešto preterano tako da je Haldorson uspeo da odbrani.Francuska od 13. minuta vodi, a gol je postigao Žiru. Matuidi je poslao odličan centaršut, Olivije bio na ivici ofsajda, ali dobro primio loptu i zatim je poslao kroz noge Haldorsonu za prednost Francuza.Ne piše se dobro harizmatičnim Islanđanima. Grizman je odlično izveo korner, Pogba fantastično skočio i glavom smestio loptu u mrežu. Posle 20 minuta vode sa 2:0.Posle postignutog drugog pogotka su se Francuzi malo opustili, ne srljaju previše napred, uglavnom čuvaju loptu, ne rizikuju i polako grade svoje napade. Islanđani su imali jednu šansu preko Bodvarsona, ali je šut otišao preko gola.Kada se očekivalo da će sa 2:0 da se ode na pauzu na scenu su stupili Paje i Grizman. Dimitri je veoma lepim udarcem sa ivice šesnaesterca pogodio malu mrežu u 43. minutu, a manje od dva minuta posle toga je odigrana prelepa akcija posle koje je Antoan prebacio loptu preko Haldorsona i doveo svoj tim na korak do polufinala. Još 45 minuta ih do toga deli...Na startu drugog dela je Lagerbek napravio dve izmene. Umesto Bodvarsona je ušao Finbogason, a Arnasona je zamenio Ingason. Što se samog terena tiče ne dešava se ništa bitno.