Trijumf rukometaša Radničkog 1964 na startu drugog dela sezone

Izvor: KGsport.info, 25.Feb.2019, 13:27   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Rukometaši Radničkog 1964 nastavljaju da „voze“ prema planu. Kragujevčani su sinoć u hali „Jezero“ pobedili Topličanin iz Prokuplja sa 26:19 (12:11) u meču 12. kola Super B lige Istok-Zapad, kojom su zadržali lidersku poziciju na tabeli ispred leskovačke Dubočice 54.
Ekipa trenera Aleksandra Radosavljevića je očekivano pobedom započela drugi deo takmičenja u Super B ligi Istok-Zapad. U igri kragujevačkog tima osetila se emotivna ispražnjenost >> Pročitaj celu vest na sajtu KGsport.info << nakon pobede nad Crvenom zvezdom u Kupu Srbije, što su Prokupčani koristili u prvih pola sata igre da ostanu u rezultatskom egalu, ali je u nastavku domaćin pojačao tempo i došao do planiranih bodova.
Imao je Radnički 1964 priliku da se odlepi i u prvom poluvremenu, kada je došao do tri gola viška (12:9), ali je borbeni gostujući sastav uspeo da na odmor ode samo sa golom zaostatka (12:11).
Međutim, već posle sedam minuta igre u drugom poluvremenu Kragujevčani vraćaju prednost od tri gola (17:14), koju su u nastavku utakmice uvećali na „plus osam“ (24:18), čime je ovaj susret maltene odlučen.
Ponovo je odličan bio Nenad Lekić na golu Radničkog 1964 sa 15 uspešnih intervencija. Što se tiče golgeterskog učinka, tu je prednjačio Vladimir Dobrosavljević sa 6 pogodaka, dok su Bojan Tomić i novajlija Nemanja Vuković postigli gol manje.
Nikola Nikolić je sa 5 pogodaka bio najefikasniji u taboru gostiju.
RADNIČKI 1964 1964 – TOPLIČANIN 26:19 (12:11)

KRAGUJEVAC

Hala: “Jezero”.
Gledalaca: 150
Sudije: Bojan Dauti, Uroš Minić (obojica iz Beograda)
Sedmerci: Radnički 4 (3), Topličanin 2 (1)
Isključenja: Radnički 12 min, Topličanin 8 min

RADNIČKI 1964: Blagojević, V. Stevanović 3, Ristić, Mutavdžić, Lekić (15 odbrana), Dobrosavljević 6, Petrović , Vuković 5, Knežević 1, M. Stevanović 2, Stanojev 1, Bogdanović 3, Đerić, Tomić 5, Janićijević, Mrvović.

TOPLIČANIN: Milosavljević, Dinić, Nikolić 1, Kostić, Nikolić 5, Stankulić 2, Kocić, Jovanović 1, Mladenović 1, Jovanović 2, Dimitrijević (9 odbrana), Stefanović 4, Janićijević 3.
Igrač utakmice: Nenad Lekić (Radnički 1964)
Posle dvanaest odigranih kola, Kragujevčani drže čelo tabele sa 23 osvojena boda, dva više od drugoplasirane Dubočice 54 iz Leskovca.
U sledećem kolu rukometaše Radničkog 1964 očekuje gostovanje ekipi Žitorađe.
Pogledaj vesti o: Prokuplje,   Leskovac,   Kragujevac