Sjajna partija Gudurića nedovoljna  CSKA ponovo bolji od Fenera

Izvor: B92, 23.Apr.2021, 20:59

Sjajna partija Gudurića nedovoljna " CSKA ponovo bolji od Fenera

CSKA je u Moskvi savladao Fenerbahče rezultatom 78:67, u drugom četvrtfinalnom meču Evrolige.

CSKA sada vodi 2:0 u seriji, koja se seli u Istanbul.

Naredna utakmica na programu je 28. aprila.

Košarkaši Fenerbahčea odlično su otvorili utakmicu i predvodio ih je srpski reprezentativac Marko Gudurić.

Ubacili su 25 poena za četvrtinu i imali +2 nakon prvih 10 minuta, ali >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << je CSKA preokrenuo u drugoj deonici.

Prvo su napravili seriju 9:0 i došli do +9. Mirno su priveli kraju prvo poluvreme i na veliki odmor otišli sa +2.

Fener je zaigrao "paklenu" odbranu u trećoj četvrtini i CSKA je za osam minuta košarke postigao samo dva poena.

Ipak, u poslednja dva minuta ubacuju osam poena i od izjednačenja dolaze do +5, što je bila razlika pred poslednju četvrtinu.

U četvrtoj četvrtini su odigrali odličnu odbranu i ponovo slomili Fenerbahče u poslednjih 10 minuta kao i u prvoj utakmici.

Srpski košarkaš Marko Gudurić odigrao je sjajan meč – 27 poena (3/8 za dva, 4/7 za tri, 9/9 slobodna bacanja), uz dva skoka i tri asistencije.

Niko više u Fenerbahčeu nije bio dvocifren. Bartel i De Kolo ubacili su po 9 poena.

Kod CSKA su se istakli Heket sa 14, Šengelija sa 11 i Kurbanov sa 10 poena.

Pogledaj vesti o: Moskva