Izvor: Sportske.net, 23.Nov.2018, 21:42 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Rouz se ne zaustavlja, srušio i Netse! (video)
Najmlađi MVP u istoriji kao da je vaskrsnuo ove sezone.
Košarkaši Minesota Timbervulvsa slavili su u "Berklejs centru" u Njujork protiv Bruklin Netsa rezultatom 102:112.
Gosti iz Mineapolisu bolje otvaraju meč, ali se Bruklin budi u drugoj deonici prvog kvartala i nakon 12 minuta dolazi do prednosti od četiri poena.
Vodili su većim delom druge deonice, ali se Minesota trgla finišu >> Pročitaj celu vest na sajtu Sportske.net << prvog poluvremena, pa su gosti na veliki odmor otišli sa pet poena viška.
U drugom poluvremenu, "Vukovi" nastavlju gde su stali u prvom, krenuli su da melju rivala, ubrzo stigli i do dvocifrene prednosti, da bi krajem treće četvrtine stekli i 18 poena viška, na poslednji odmor su otišli sa +17.
Uspeo je Bruklin da se vrati u meč u finišu, spustili su deficit na samo četiri poena, ali je Minesota imala spreman odgovor, odličan je bio Derik Rouz, te su Vulvsi upisali osmi trijumf ove sezone (8-11), nanevši 12. poraz ekipi Bruklina (8-12).
Pobednički sastav je predvodio odlični Derik Rouz sa 25 poena, bivši igrač Čikago Bulsa igra kao preporođen ove sezone.
Pratili su ga Tauns sa 21 poenom, Gibson sa 16 poena i 11 skokova, dok je Džef Tig bio na ivici dabl-dabl učinka sa 15 poena i devet asistencija.
U redovima Bruklina po 18 poena Herisa i Dinvidija, 13 je dodao DeMari Kerol, po 12 su upisali Alen i Nejpijer, dok je dvocifren sa 11 poena bio i Kreb.
View this post on Instagram
Thanksgiving may be over but Jarret Allen is still bringing the STUFFING! 💪
A post shared by @ nbatv on Nov 23, 2018 at 10:14am PST
EL: Drama u Kaunasu i pobeda Himkija nakon preokreta
Izvor: Sportske.net, 23.Nov.2018
Ekipa Jorgosa Barcokasa došla je do trećeg trijumfa ove sezone...Čudan meč u "Žalgirio areni", domaćin je razbijao rivala u prvom poluvremenu, a onda se za tren sve okrenulo, pa su gosti iz Rusije slavili rezultatom 83:84...Kontrolisao je Žalgiris stvari u prvoj četvrtini, nakon 10 minuta imali...











