Njujork uživo: Trijumfovali i Janko i Jelena

Izvor: RTS, 31.Avg.2013, 23:59   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Janko Tipsarević na Grendstendu bio bolji od Džeka Soka, predstavnika Sjedinjenih Američkih Država, rezultatom 3:1 (3:6, 7:6, 6:1, 6:2). Ana Ivanović na "Artur Ešu" savladala, takođe Amerikanku, Kristinu Mekhejl sa 2:1 (4:6, 7:5, 6:4). Jelena Janković u osmini finala u konkurenciji parova.

22.55 - Tipsarević je odlično odigrao i četvrti set, slavio je sa 6:2, i tako pobedio u ovom meču.  >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS <<

22.25 - Janko Tipsarević je osvojio i svoj drugi set (6:1), i sada je, s obzirom kako igra, vrlo blizu trijumfa.

21.50 - Janko Tipsarević je uspeo da, nakon izgubljenog prvog seta (3:6), slavi u drugom - (7:6).

21.30 - Srpski teniser Nenad Zimonjić i Francuz Žilijen Beneto završili su takmičenje na Ju-Es openu, pošto su u drugom kolu izgubili od Amerikanaca Brajana Bejkera i Radživa Rama sa 2:0 u setovima (6:4, 6:2). Zimonjić i Beneto su dobro počeli meč, vodili su sa 3:0 i sa 4:1, ali su zatim Amerikanci dobili pet uzastopnih gemova, te i prvi set sa 6:4. Bejker i Ram su u drugom setu bili u prednosti, a uz dva brejka i poveli sa 4:0. Prednost su zadržali do kraja i plasirali se u naredno kolo poslednjeg Gren slem turnira u sezoni.

20.22 - Počeo je meč između Janka Tipsarevića i Džeka Soka.

19.40 - Ana Ivanović je uspela da savlada Kristinu Mekhejl, osvojivši treći set rezultatom 6:4.

18.59 - Ana Ivanović je boljom igrom stigla do izjednačenja protiv domaće teniserke (7:5).

18.45 - Srpska tenisrka Jelena Janković i Hrvatica Mirjana Lučić Baroni plasirale su se u osminu finala Otvorenog prvenstva Amerike u konkurenciji parova, pošto su u drugom kolu pobedile Nemicu Monu Bartel i Ligu Dekmeijere iz Letonije u dva seta - 7:6 (7:4), 6:2. Prvi set Janković i Lučić Baroni su dobile zahvaljujući sigurnoj igri u taj brejku, a u drugom setu nije bilo neizvesnosti, jer su srpska i hrvatska teniserka iskoristile dve od tri brejk šanse i lako privele meč kraju. Janković i Lučić Baroni su postavljene za 15. nosioce, a za ulazak u četvrtfinale igraće protiv boljeg iz duela u kojem se Svetlana Kuznjecova i Samanta Stosur sastaju sa Su Vei Hsi i Šuai Peng.

18.10 - Kristina Mekhejl je osvojila prvi set protiv Ane Ivanović. Amerikanka je slavila sa 6:4.

17.20 - Počeo je meč između Ane Ivanović i Kristine Mekhejl.

9.30 - Portugalac Žoao Souza biće protivnik Novaku Đokoviću u 3. kolu Otvorenog prvenstva SAD u tenisu pošto je jutros u Njujorku savladao Jarka Nieminena iz Finske sa 1:6, 6:3, 3:6, 6:3, 6:4. U preostalim mečevima 2. kola postignuti su ovi rezultati: (3) Endi Marej (Britanija) - Leonardo Majer (Argentina) 7:5, 6:1, 3:6, 6:1, (5) Tomaš Berdih (Češka) - Denis Kudla (SAD) 7:6 (7:3), 7:6 (7:3), 6:3, Lejton Hjuit (Australija) - (6) Huan Martin del Potro (Argentina) 6:4, 5:7, 3:6, 7:6 (7:2), 6:1, (9) Stanislas Vavrinka (Švajcarska) - Ivo Karlović (Hrvatska) 7:5, 7:6 (10:8), 6:4, (12) Tomi Has (Nemačka) - Lu Jen-Hsun (Kineski Tajpeh) 6:3, 6:4, 7:6 (7:3), Markos Bagdatis (Kipar) - Kevin Anderson (Južna Afrika) 6:2, 6:2, 6:2, Andreas Sepi (Italija) - Somdev Devarman (Indija) 7:6 (10:8), 6:4, 7:5, Mihail Južnji (Rusija) - Aleksandr Dolgopolov (Ukrajina) 7:5, 6:1, 6:3, Žilijen Beneto (Francuska) - Žeremi Šardi (Francuska) 6:4, 6:3, 6:4, Florijan Majer (Nemačka) - Donald Jang (SAD) 7:5, 6:3, 6:4, Jevgenij Donskoj (Rusija) - Peter Gojovčik (Nemačka) 6:3, 6:4, 3:6, 4:6, 6:3, Tim Smiček (SAD) - Aleks Bogomolov (Rusija) 3:6, 7:6 (8:6), 2:6, 6:4, 6:4, Marsel Granoljers (Španija) - Radživ Ram (SAD) 3:6, 4:6, 6:2, 6:3, 7:5 i Denis Istomin (Uzbekistan) - Tobias Kamke (Nemačka) 6:4, 6:2, 6:2.

9.00 - Najbolja teniserka sveta, Amerikanka Serena Vilijams, plasirala se u osminu finala Otvorenog prvenstva SAD, pošto je jutros savladala Jaroslavu Švedovu iz Kazahstana sa 6:3, 6:1. U preostalim mečevima 3. kola Ju-Es opena postignuti su ovi rezultati: (3) Agnješka Radvanska (Poljska) - Anastasja Pavljučenkova (Rusija) 6:4, 7:6 (7:1), (5) Li Na (Kina) - Laura Robson (Britanija) 6:2, 7:5, (8) Angelika Kerber (Nemačka) - Kaja Kanepi (Estonija) 6:0, 6:4, (9) Jelena Janković (Srbija) - Kurumi Nara (Japan) 6:4, 7:6 (7:5), (15) Sloun Stivens (SAD) - Džejmi Hempton (SAD) 6:1, 6:3, Jekaterina Makarova (Rusija) - (16) Sabina Lisicki (Nemačka) 6:4, 7:5 i Karla Suares Navaro (Španija) - Ženg Đie (Kina) 6:2, 6:4.

Srpska teniserka Ana Ivanović pobedila je u trećem kolu Ju-Es opena Amerikanku Kristinu Mekhejl sa 2:1 u setovima (4:6, 7:5, 6:4). Početak prvog seta obeležili su brejkovi. Prvo je Amerikanka na samom početku, u prvom gemu, oduzela servis Ivanovićevoj, da bi srpska teniserka već u narednom gemu vratila brejk i izjednačila na 1:1.

Međutim, Mekhejl je, posle velike borbe, i u trećem gemu napravila brejk (2:1), da bi ga potom i potvrdila (3:1).

Iako je do kraja seta viđena velika borba, taj jedan brejk prednosti je bio dovoljan Amerikanki da osvoji prvi set. Mekhejl je iskoristila tek treću set loptu i posle 52 minuta igre povela sa 1:0 u setovima.

Drugi set počeo je isto kao i prvi. Amerikanka je napravila brejk, a Ivanovićeva je odmah uzvratila istom merom (1:1).

U naredna dva gema obe teniserke su bile sigurne na svoj servis, da bi u petom gemu do prednosti ponovo prva stigla americcka teniserka, ali ni ta prednost nije dugo trajala pošto je Ivanovićeva vratila brejk i izjednačila na 3:3.

Ivanovićeva je nakon toga izgubila dva gema u nizu, ali još jednom je uspela da se vrati u meč i izjednači na na 5:5, da bi potom ona dobila dva gema za redom i izborila izjednačenje u setovima - 1:1.

Za razliku od prva dva seta, u trećem, odlučujućem, viđen je samo jedan brejk. Obe teniserke su bile sigurne na svoj servis, a do desetog gema viđene su samo dve brejk prilike i obe nije iskoristila Ivanovićeva.

U desetom gemu trećeg seta Ivanovićeva je uspela da napravi odlučujući brejk i posle dva sata i 28 minuta pobedi 114. teniserku sveta.

Ivanovićeva će u narednom kolu igrati protiv pobednice duela između Viktorije Azarenke i Alis Korne.

Tipsarević će se za ulazak u osminu finala boriti takođe protiv predstavnika domaćina Džeka Soka, koji na ATP listi zauzima 86. poziciju. Biće to njihov prvi međusobni susret, a zakazan je na Grendstendu.
Pogledaj vesti o: Nju Jork,   Jelena Janković