Sedam samoubistava u Iraku i Siriji

Izvor: B92, 13.Apr.2015, 19:19   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Sedam samoubistava u Iraku i Siriji

Francuski premijer Manuel Vals je izjavio da je sedam francuskih građana, od kojih je šest prešlo u islam, počinilo samoubilačke napade u Siriji i Iraku.

Govoreći u parlamentu gde je branio kontroverzni nacrt zakona o špijunaži, Vals je rekao da je nekoliko stotina Francuza došlo na teritoriju pod kontrolom ekstremista Islamske države, a da je njih sedam počinilo samoubilačke napade.

"Najmlađi od >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << njih nije imao ni 20 godina", rekao je premijer a preneo AFP.

Vals je govorio nakon što je francuski dnevni list "Figaro" objavio intervju sa komesarom za pravdu EU Verom Jurovom koja je rekla da se procenjuje da se između 5.000 i 6.000 Evropljana bori na strani džihadista u Siriji.

Islamska država je u junu prošle godine proglasila kalifat na velikim delovima teritorije koju je osvojila duž sirijsko-iračke granice.

Vals je zatražio da vladi bude dozvoljeno da špijunira građane po hitnom postupku u slučaju postojanja izuzetne pretnje po bezbednost građana, odnosno da nadležne službe ne traže odobrenje od nezavisnog devetočlanog odbora kao što je sada slučaj.
Pogledaj vesti o: Pariz,   Evropska Unija

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.