Izvor: Blic, 19.Dec.2013, 10:36 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Rusija: Asad diže tenzije u Siriji
Rusija je danas optužila predsednika Sirije Bašara el Asada da je svojom izjavom da će se kandidovati na predsedničkim izborima naredne godine povećao tenzije u svojoj zemlji, koja je već dve godine u graђanskom ratu.
"Takve izjave samo povećavaju tenzije i ni malo ne mogu da smire situaciju", rekao je zamenik ruskog ministra spoljnih >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << poslova Mihail Bogdanov u intervjuu agenciji Interfaks.
Asadova izjava da "ne vidi razloga" zašto se ne bi kandidovao na sledećim izborima, izazvala je bes sirijske opozicije, čiji je ključni uslov za pregovore za režimom odlazak sa vlasti aktuelnog predsednika.
Bogdanov je zato pozvao Asada da ne povećava napetost, posebno imajući u vidu me]unarodnu konferenciju o Siriji "Ženeva 2", koja je zakazana za 22. januar u Švajcarskoj.
Prema podacima sirijske opozicione Opservatorije za zaštitu ljudskih prava, od marta 2011. godine, kada su počeli sukobi, u Siriji je poginulo oko 126.000 ljudi, a 2,3 miliona napustilo je zemlju.
Najčitanije SADA:










