Izvor: Vostok.rs, 26.Jun.2015, 10:51 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Mađarska: Za 24 sata privedeno 1.200 migranata
26.06.2015. -
Više od 1.200 migranata privedeno je za protekla 24 sata na teritoriji županija Čongrad i Bačkiškun, koje se graniče sa Srbijom, saopštila je mađarska policija.
Posle zimskog talasa izbeglica sa Kosova, ovo je prvi put da broj ilegalaca za jedan dan bude veći od hiljadu osoba, javlja dopisnik RTS-a.
Privedeni migranti, među kojima je bilo i stotinak dece, uglavnom su iz Avganistana, Sirije i Pakistana.
Segedinski mediji navode >> Pročitaj celu vest na sajtu Vostok.rs << da je juče oko tog grada primećen povećan broj migranata, pa je policija sprovela opsežnu akciju i privela 1.140 lica koja nisu mogla da dokažu legalan boravak u Mađarskoj.
Juče su, takođe, duž auto-puta prema Budimpešti pripadnici policijske kapetanije Županije Bačkiškun priveli još 76 ilegalnih migranata.
Pogledaj vesti o: Sirija, Autonomna pokrajina Kosovo i Metohija






















