UPOZORENJE Praznine u razmeni podataka o teroristima

Izvor: Blic, 21.Apr.2016, 23:04   (ažurirano 02.Apr.2020.)

UPOZORENJE "Praznine u razmeni podataka o teroristima"

Još postoje velike praznine u razmeni obaveštajnih podataka o borcima "Islamske države" koji se vraćaju u Evropu nakon napada u Briselu i Parizu, upozorio je danas koordinator EU za borbu protiv terorizma Žil de Keršov.

De Keršov izveštaj, predočen ministrima unutrašnjih poslova na sastanku u Luksemburgu, usledio je nakon ponovljenih poziva lidera EU za većom saradnjom u suočavanju sa >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << džihadistima koji se vraćaju iz Sirije i Iraka, prenosi AFP.

"Još postoje značajne praznine kada je reč o obezbeđivanju informacija za Evropol" o takozvanim stranim terorističkim borcima koji putuju u inostranstvo i za koje postoji rizik da će po povratku, izvesti napade, navodi se u izveštaju.

Baza podataka evropske policijske organizacije Evropol sadrži samo 2.956 imena stranih boraca uprkos zvaničnim procjenama o 5.000 građana EU koji su putovali u Siriju i Irak da bi se borili u redovima "Islamske države".

Više od 90 odsto imena registrovano je u bazi podataka tokom 2015. godine, i to samo od pet EU članica, piše u izveštaju.
Pogledaj vesti o: Pariz

Nastavak na Blic...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.