Tri pripadnika ID na spisku lica pod sankcijama SAD

Izvor: Blic, 16.Jun.2017, 00:48   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Tri pripadnika ID na spisku lica pod sankcijama SAD

Stejt department SAD je stavio na spisak lica pod sankcijama tri pripadnika terorističke grupe Islamska država, uključujući i, prema njihovim rečima, glavnog koordinatora napada u Parizu novembra 2015. godine i prošlogodišnjih martovskih napada u Briselu.

Muhamed Al Binali, za koga Stejt department kaže da je otišao u Bahrein 2014. godine da se pridruži ID i pojavio se u nekoliko video snimaka u kojima poziva Bahreince da se pridruže terorističkoj grupi je na listi, navodi Rojters.

Nastavak na Blic...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.