Izvor: RTS, 08.Jun.2013, 18:31 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Serena osvojila Pariz
Serena Vilijams ubedljivo savladala Mariju Šarapovu sa 2:0 i osvojila dugu titulu na Rolan Garosa, ukupno 18. gren slem u karijeri. Serena je tako potvrdila dominaciju ove godine u ženskom tenisu.
Američka teniserka Serena Vilijams osvojila je Otvoreno prvenstvo Francuske, pošto je danas u finalu pobedila Ruskinju Mariju Šarapovu sa 2:0 u setovima (6:4, 6:4).
Vilijamsova je do svoje druge titule na >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << Rolan Garosu došla posle jednog sata i 46 minuta igre.
Prvi set prošao je u nesigurnom servisu obe teniserke. Vilijamsova je bila uspešnija, pošto je tri puta oduzela servis protivnici, dok je dva puta izgubila brejk.
Amerikanka je u drugom setu uzela brejk za 2:1 i potom servirala za meč pri rezultatu 5:4. Ona je u tom gemu iskoristila prvu meč loptu i došla do trofeja.
Serena Vilijams je tako došla do 16. gren slem titule u karijeri, druge na Rolan Garosu.
Pogledaj vesti o: Pariz




