Serena Vilijams osvojila Rolan Garos

Izvor: Prva.rs, 06.Jun.2015, 18:44   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Serena Vilijams osvojila Rolan Garos

Vilijams je do jubilarne 20. gren slem titule, 90. u karijeri, a treće u Parizu došla posle nešto više od dva sata igre.
Prethodno je pobednički pehar Rolan Garosa dizala 2002. i 2013. godine.
Prvi reket sveta bila je jača od Safarove uprkos problemima sa prehladom. U završnici drugog seta bila je u krizi, dozvolila je Safarovoj da izjednači u taj-brejku, ali je izdržala sve nalete protivnice i došla do zasluženog slavlja.
Amerikanka je na taj način spojila tri >> Pročitaj celu vest na sajtu Prva.rs << gren slema u nizu, nakon što je osvojila US i Australijan open.
Istovremeno približila se bivšoj nemačkoj teniserki Štefi Graf, koja ima 22 gren slem titule i po tome je najuspešnija u istoriji.
 Vilijams: Ovo je nešto posebno 
Američka teniserka Serena Vilijams rekla je danas da je presrećna jer je osvojila Rolan Garos i došla do 20. gren slem titule u karijeri. "Osvojiti 20. titulu ovde na Rolan Garosu je nešto posebno za mene, jer nisam uvek bila uspešna u Parizu. Želim da se zahvalim navijačima, ovo je kao ostvarenje sna", rekla je Vilijams za sajt WTA.
"Danas sam dosta iskomplikovala stvar. Bila sam nervozna, dok je Lusija igrala sjajno. Ona je sjajan protivnik. Igrala je agresivno i nije pokazala strah", dodala je Vilijams.
Izvor: Tanjug
Pogledaj vesti o: US Open

Nastavak na Prva.rs...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Prva.rs. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Prva.rs. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.