Sastanak Makrona i Rahoja 16. juna u Parizu

Izvor: Blic, 10.Jun.2017, 00:05   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Sastanak Makrona i Rahoja 16. juna u Parizu

Francuski predsednik Emanuel Makron sastaće se 16. juna u Parizu sa španskim premijerom Marijanom Rahojom u cilju priprema sastanka Evropskog saveta 22. i 23. juna, saopštila je Jelisejska palata.

Rahoj je prihvatio Makronov poziv, navela je španska vlada.

Francuski predsednik, koji želi da ojača i obnovi Evropsku uniju (EU), od dolaska na vlasti pre mesec dana sastaje se ubrzanim tempom sa evropskim zvaničnicima.

Odmah posle izbora Makron se >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << sastao sa predsednikom Evropskog saveta Donaldom Tuskom i nemačkom kancelarkom Angelom Merkel.

Makron je ove nedelje razgovarao i s premijerima Danske i Bugarske, Larsom Lokeom Rasmusenom i Bojkom Borisovim.
Pogledaj vesti o: Pariz

Nastavak na Blic...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.