Registrovan do sada najteži oblik korona virusa u Francuskoj: Muškarac hitno prebačen u bolnicu, urađena je ranimacija, u teškom je stanju

Izvor: Večernje novosti, 28.Jan.2020, 22:34   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Registrovan do sada najteži oblik korona virusa u Francuskoj: Muškarac hitno prebačen u bolnicu, urađena je ranimacija, u teškom je stanju

FRANCUSKE vlasti su večeras saopštile da je u zemlji registrovan i četvrti slučaj koronarnog virusa (Od stalnog dopisnika: PARIZ)FRANCUSKE vlasti su večeras saopštile da je u zemlji registrovan i četvrti slučaj koronarnog virusa. Reč je o osamdesetogodišnjem kineskom turisti, koji se nalazi u teškom kliničkom stanju. On je došao iz provincije Hubej, u kojoj se nalazi epicentar zaraze. Hitno je prebačen >> Pročitaj celu vest na sajtu Večernje novosti << u jednu od pariskih bolnica i večeras se nalazio na reanimaciji, istakao je generalni direktor Francuske zdravstvene službe Žerom Salomon.Vlasti su odmah krenule u potragu za svim osobama s kojima je prethodno bio u kontaktu na francuskom tlu. Ovo je prvi slučaj u francuskoj u teškom obliku. Prethodna su registrovana tri obolela, jedan u Bordou, star 48 godina i dvoje u Parizu, par od 30 i 31 godine, koji se uspešno oporavljaju.
Pogledaj vesti o: Coronavirus

Nastavak na Večernje novosti...






Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Večernje novosti. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Večernje novosti. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.