Izvor: Politika, 26.Maj.2013, 14:14 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Ivanovićeva uspešno startovala u Parizu
Teniserka iz Srbije Ana Ivanović plasirala se u Drugo kolo Rolan Garosa u Parizu, pošto je pobedila 107. teniserku sveta, Petru Martić iz Hrvatske, sa 2:1 u setovima (6:1, 3:6, 6:3)
Ivanović, 14. teniserka sveta, potpuno je dominirala u prvom setu, dozvolila je protivnici da osvoji samo >> Pročitaj celu vest na sajtu Politika << jedan gem i za manje od pola sata povela.
Martić je mnogo bolje zaigrala u drugom setu, u četvrtom gemu napravila brejk i, posle osvojenog gema na svoj servis, povela sa 4:1.
Potom su obe osvajale gemove na svoj servis, srpska teniserka imala je brejk-loptu u devetom gemu, ali je nije iskoristila, pa je Martić izjednačila na 1:1.
Šampionka Rolan Garosa iz 2008. godine je dominirala na terenu, osvojila je pet uzastopnih gemova i povela sa 5:0. Kada se činilo da će lako osvojiti treći set, Ivanović je imala nekoliko grešaka, u tri gema propustila je četiri meč-lopte, te je hrvatska teniserka smanjila na 3:5.
Ivanović je u devetom gemu, na svoj servis, iskoristila petu meč-loptu pošto je protivnica poslala loptu u aut, i uspela da je pobedi posle nešto manje od dva sata igre.
„Bilo je hladno. Imala sam uspone i padove. Počela sam veoma agresivno, a na kraju sam bila nervozna. Ali, veoma sam srećna zbog pobede. Nije lako igrati prvi meč prvog dana takmičenja, ali dobro je što sam prošla u drugo kolo”, rekla je Ana Ivanović.
„Ovde se osećam kao kod kuće. Zastrašujuće je to što je prošlo već pet godina od moje pobede na Rolan Garosu”, dodala je srpska teniserka.
Ivanović će u Drugom kolu igrati protiv bolje iz duela Šanel Šipers iz Južne Afrike i Francuskinje Matilde Johanson.
Ivanović je do sada dva puta igrala sa 94. teniserkom sveta Johanson i oba puta pobedila, poslednji put prošle godine na turniru u Madridu kada je bilo 6:4, 6:1.
Srpska teniserka do sada je igrala samo jednom sa Šipers, 60. igračicom na WTA listi, ove godine na turniru u Madridu i zabeležila pobedu 6:2, 6:2.
Beta
objavljeno: 26/05/2013
Pogledaj vesti o: Pariz
Ivanovićeva uspešno startovala u Parizu
Izvor: Sportski Žurnal, 26.Maj.2013
Srpska teniserka Ana Ivanović uspešno je startovala na Rolan Garosu, pošto je danas u prvom kolu savladala Hrvaticu Petru Martić sa 6:1, 3:6, 6:3.. (FOTO: AP). Meč je trajao sat i 50 minuta, a šampionka iz 2008. godine pokazala je dva lica. U prvom setu bila je odlična, pogađala iz svih pozicije,...








