Forum lidera Uneska

Izvor: B92, 26.Okt.2011, 11:05   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Forum lidera Uneska

Pariz -- U okviru Generalne skupštine Uneska danas i sutra se održava forum lidera. Glavna tema "Kako Unesko doprinosi izgradnji kulture mira i održivog razvoja".

Na forumu će učestvovati i predsednik Srbije Boris Tadić.

Generalna konferencija Uneska počela je u utorak i traje do 10. novembra. Forum lidera biće prilika da se otvoreno istraže nove ideje i novi putevi ka promovisanju mira i napretka u >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << globalizovanom svetu na onim poljima na kojima se angažuje ova organizacija UN.

Predviđeno je održavanje tri sesije, a moderatori će biti novinari TV mreža Bi-Bi-Si (BBC) i Al Džazira.

Pored predsednika Srbije, kako je navedeno na sajtu Uneska, učešće je potvrdio i predsednik Mađarske Pal Šmit, kao i lideri nekoliko drugih država.

Forum lidera će otvoriti generalna sekretarka Uneska Bokova, kao i predsednica 36. sesije generalne konferencije Katalin Bođai.

Unesko je osnovalo 37 zemalja 16. novembra 1945. godine. Prva generalna konferencija održana je godinu dana kasnije u Parizu. Danas ova organizacija UN ima 193 države članice i sedam pridruženih članica.
Pogledaj vesti o: Boris Tadić

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.