Izvor: RTS, 17.Apr.2019, 07:10 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Dečani uz Notr Dam
Povodom velikog požara koji je zahvatio katedralu Notr Dam u Parizu, stigla je poruka podrške iz manastira Visoki Dečani.
Sa naloga Visokih Dečana na Tviteru objavljeno je da se ovaj pravoslavni hram solidariše sa Bogorodičinom crkvom u Parizu.
"Nakon sinoćnje >> Pročitaj celu vest na sajtu RTS << vatrene stihije koja je teško oštetila jednu od najstarijih evropskih katedrala, koja je svojim zvonima objavila pobedu hrišćanske vojske na Kosovu polju 1389. godine, izražavamo duboku solidarnost sa svim hrišćanima Francuske i svim građanima ove zemlje kojima je ona vekovima bila simbol identiteta", objavljeno je na Fejsbuk stranici manastira Visoki Dečani.
"Da Bog dâ da se ovaj predivni hram ponovo obnovi i vaskrsne u svojoj lepoti", navodi se na Fejsbuk stranici manastira.
Pogledaj vesti o: Autonomna pokrajina Kosovo i Metohija
Solidarnost hriscana
Izvor: PrviPrviNaSkali.com, 17.Apr.2019
Nakon sinocnje vatrene stihije koja je tesko ostetila jednu od najstarijih evropskih katedrala, koja je svojim zvonima objavila pobedu hriscanske vojske na Kosovu Polju 1389. godine, izrazavamo duboku solidarnost sa svim hriscanima Francuske i svim gradjanima ove zemlje kojima je ona vekovima bila s..







